Maps: Round of 8 - Zodiac - Blue Storm - Python
Round of 4 - Blue Storm - Python - Zodiac
Final - Python - Zodiac - Blue Storm
Group 1
Iris 2 vs 0 by.eagle
Spear[Shield] 2 vs 0 kkong_V_
CuteBOy[gm] 2 vs 0 dooci[shield]
raid 2 vs 0 Ever)P(SalDaGa
Iris 2 vs 0 Spear[Shield]
CuteBOy[gm] 2 vs 1 raid
Iris 1 vs 2 CuteBOy[gm]
CuteBOy advances to Survivor Tournament.
Group 2
GGPlay 2 vs 0 c[fou]
Tempest 2 vs 0 Suny[fOu]
SoO[S.SiR] 2 vs 0 zergjooa[GsP]
Freedom 0 vs 2 HyunJun
GGPlay 2 vs 0 Tempest
SoO[S.SiR] 2 vs 0 HyunJun
GGPlay 2 vs 1 SoO[S.SiR]
GGPlay advances to Survivor Tournament.
Group 3
Jaedong 2 vs 0 Inter.Ruin
Bul_T 2 vs 1 DoGGi
Cool[fOu] 2 vs 1 Sea.Shine
BestGod 2 vs 0 ever)Z(drug
Jaedong 2 vs 0 Bul_T
Cool[fOu] 0 vs 2 BestGod
Jaedong 2 vs 0 BestGod
Jaedong advances to Survivor Tournament.
Group 4
Anytime 2 vs 0 Miz.Peace
GGoMa 1 vs 2 Sword[fOu]
ZergMaN 2 vs 0 KizoO_Major
LaKe 2 vs 1 Superman[Gamei]
Anytime 2 vs 0 Sword[fOu]
ZergMaN 2 vs 1 LaKe
Anytime 2 vs 0 ZergMaN
Anytime advances to Survivor Tournament.
Group 5
Reach 2 vs 1 aMeBa[NsP]
SkyHigh 2 vs 0 ToSky[S.G]
FanTastic_NamoO 2 vs 0 kizoo_bong
JiHyun 0 vs 2 By.Sun
Reach 0 vs 2 SkyHigh
FanTastic_NamoO 2 vs 0 By.Sun
SkyHigh 2 vs 0 FanTastic_NamoO
SkyHigh advances to Survivor Tournament.
Group 6
DarkElf Forfeit Win vs ArtOfZerg
aQua 2 vs 0 Hon_GoZip
ShinHwA 2 vs 1 yoon[s.g]
HoGiL 2 vs 0 jaurim[fou]
DarkElf 2 vs 0 aQua
ShinHwA 0 vs 2 HoGiL
DarkElf 1 vs 2 HoGiL
HoGiL advances to Survivor Tournament.
Group 7
UpMagiC 2 vs 0 Ethi[S.G]
by.fantasy 2 vs 0 by.hero
Saint[z-zone] 2 vs 1 By.Movie
Child 2 vs 1 inyeon[3.33]
UpMagiC 2 vs 0 by.fantasy
Saint[z-zone] 0 vs 2 Child
UpMagiC 승패승 2 vs 1 Child
UpMagiC advances to Survivor Tournament
Group 8
Much 2 vs 0 Ever)Z(Killer
Eavan 0 vs 2 mensol[zero]
Zeus 2 vs 0 Miracle
Sync 1 vs 2 hyvaa[S.G]
Much 0 vs 2 mensol[zero]
Zeus 0 vs 2 hyvaa[S.G]
mensol[zero] 2 vs 1 hyvaa[S.G]
mensol advances to Survivor Tournament
Group 9
Calm 2-0 By.Style
CCoMa 1-2 Oops[Shield]
BeSt 2-0 ZergBOy[fou]
JangBi 2-0 Special[S.G]
Calm 2-0 Oops[Shield]
BeSt 0-2 JangBi
JangBi 2-1 Calm
JangBi advances to Survivor Tournament.
Group 10
Pusan 2-0 n.aCe)1st
By.SaiR 1-2 Hyuk
Dongrae 2-0 By.cOzY
Sea.Pure 1-2 Juni[S.G]
Pusan 2-0 Hyuk
Dongrae 2-0 Juni[S.G]
Pusan 2-1 Dongrae
Pusan advances to Survivor Tournament.
Group 11
Luxury 2-0 by.mingu
Haran 2-0 TossLife[fOu]
Nal_keke 2-1 Wannabe[WHITE]
AnomiA 2-1 roro[white]
Luxury 2-0 Haran
Nal_keke 2-0 AnomiA
Luxury 2-1 Nal_keke
Luxury advances to Survivor Tournament.
Group 12
Kal 2-0 M[fOu]
Stay[HyO] 1-2 kick[fou]
Thezerg 2-0 k1j2h3[3.33]
ChoJJa 2-0 ASuka-Jr
Kal 2-0 kick[fou]
ChoJJa 0-2 Thezerg
Kal 2-0 Thezerg
Kal advances to Survivor Tournament.
Group 13
Justin 2-0 Pro.NT_Hydra
RainBOw 2-1 HaZin[saM]
HiyA 2-1 soyeon[white]
FireFist 2-0 Fs.Rain
Justin 1-2 RainBOw
HiyA 2-1 FireFist
HiyA 2-1 RainBOw
HiyA advances to Survivor Tournament.
Group 14
Rock 1-2 by.great
Nbs[gm] 2-0 HoeJJa[S.G]
maGma 2-1 Only[S.G]
GanZi[3.33] 0-2 jjonga[3.33]
Nbs[gm] 2-1 by.great
maGma 0-2 jjonga[3.33]
jjonga[3.33] 0-2 Nbs[gm]
Nbs advances to Survivor Tournament.
Group 15
Midas 2-0 besga[Kal]
Siz.Kai 0-2 YoonJoong
BackHo 2-0 NsP_Fancy
Ho[WHITE] 2-0 Ever)Z(Line
YoonJoong 2-1 Midas
BackHo 2-1 Ho[WHITE]
BackHo 2-1 YoonJoong
BackHo advances to Survivor Tournament.
Group 16
ZergBOy 1-2 By.Heng
Kingdom 0-2 Sea.really
oDin 2-0 Chief[Shield]
HyuN 2-1 by.1st
By.Heng 0-2 Sea.really
oDin 2-1 HyuN
oDin 2-1 Sea.really
oDin advances to Survivor Tournament.
Group 17
Tester 2 vs 0 Devil[fOu]
pepe[z-zone] 2 vs 1 type-b[s.g]
FrOzean 0 vs 2 Violet[Name]
Rumble 2 vs 0 Kuni
Tester 0 vs 2 pepe[z-zone]
Violet[Name] 2 vs 1 Rumble
pepe[z-zone] 1 vs 2 Violet[Name]
Violet advances to Survivor Tournament.
Group 18
Casy 2 vs 0 Live[fOu]
Junwi 2 vs 1 In_Dove
Jaehoon 2 vs 0 OversKy[GsP]
N.ACE)Ever 2 vs 1 Clay[fOu]
Casy 0 vs 2 Junwi
Jaehoon 2 vs 1 N.ACE)Ever
Junwi 0 vs 2 Jaehoon
Jaehoon advances to Survivor Tournament.
Group 19
Qoo)Max 2 vs 0 Favian[Name]
Sea.Leta 1 vs 2 by.han
Jy 2 vs 0 inter.young
YellOw 1 vs 2 by.funny
Qoo)Max 2 vs 1 by.han
Jy 2 vs 0 by.funny
Qoo)Max 2 vs 1 Jy
Max advances to Survivor Tournament.
Group 20
Silver vs Air[fOu] Forfeit Win
ELIZA 1 vs 2 ClouD
Bright[z-zone] 2 vs 0 GARIMTO
JJu 2 vs 1 ToSsGirL
Air[fOu] 2 vs 0 ClouD
Bright[z-zone] 2 vs 0 JJu
Chalrenge 2 vs 0 By.Barracks
TheStC 0 vs 2 ggaemo[white]
sigamari 1 vs 2 By.Probe
MinGu 0 vs 2 PianO
Chalrenge 0 vs 2 ggaemo[white]
By.Probe 2 vs 1 PianO
ggaemo[white] 2 vs 0 By.Probe
Air[fOu] 2 vs 0 Bright[z-zone]
Air advances to Survivor Tournament.
Group 21
Chalrenge 2 vs 0 By.Barracks
TheStC 0 vs 2 ggaemo[white]
sigamari 1 vs 2 By.Probe
MinGu 0 vs 2 PianO
Chalrenge 0 vs 2 ggaemo[white]
By.Probe 2 vs 1 PianO
ggaemo[white] 2 vs 0 By.Probe
ggaemo advances to Survivor Tournament.
Group 22
Wildcard
herb[Shield] Forfeit Win vs Okay[3.33]
Shark 2 vs 0 herb[Shield]
GuemChi 0 vs 2 s2
Sheis 2 vs 1 NsP_Destiny
Control 0 vs 2 HerO[Shield]
Shark 1 vs 2 s2
Sheis 2 vs 0 HerO[Shield]
s2 1 vs 2 Sheis
Sheis advances to Survivor Tournament.
Group 23
Wildcard
koala_V_ 1 vs 2 nsp_punsoo
TT 2 vs 1 nsp_punsoo
815 2 vs 0 HoOny
go.go 2 vs 1 Modesty[GsP]
Bassen[fOu] vs NsP_JoJoBa
TT 0 vs 2 815
go.go 2 vs 0 NsP_JoJoBa
815 0 vs 2 go.go
go.go advances to Survivor Tournament.
Group 24
Wildcard
Brave[S.G] Forfeit Win vs feelway[name]
NsP_Flower 2 vs 1 Brave[S.G]
Terror 1 vs 2 NsP_DarLinG
HerO 2 vs 0 Ever)T(Che
Goodfriend 2 vs 0 Ever)Z(Maru
NsP_Flower 0 vs 2 NsP_DarLinG
HerO 2 vs 0 Goodfriend
NsP_DarLinG 0 vs 2 HerO
Hero advances to Survivor Tournament.
Summary
Morning Group
1 CuteBOy[gm]
2 GGPlay
3 Jaedong
4 Anytime
5 SkyHigh
6 HoGiL
7 UpMagiC
8 mensol[zero]
Afternoon Group
9 JangBi
10 Pusan
11 Luxury
12 Kal
13 HiyA
14 Nbs[gm]
15 BackHo
16 oDin
Night Group
17 Violet[Name]
18 Jaehoon
19 Qoo)Max
20 Air[fOu]
21 ggaemo[white]
22 Sheis
23 go.go
24 HerO
Statistics