LR Created by Integra.Credits for the post layout goes to TL.user Asha`.
What's On Now?
Official Stream #1 (iNcontroL & Khaldor): Finished
Official Stream #2 (Apollo & djWHEAT): Finished
Imbalanced.tv: Finished
GLHF.tv: Finished
MoriCupStream : Finished
MilleniumTV : Finished
Main Stream(s)
Stream #1 HD(720p) -
Casters: iNcontroL & Khaldor(Live from StarCraft Stage #1)
Stream #2 HD(720p) -
Casters: Apollo & djWHEAT (Live from StarCraft Stage #2)
The GD Couch!
(Chillin' Stephano style at TheGDStudio)
Independent stream partners
Imbalanced.tv
GLHF.tv
Alternate languages
MoriCupStream
Millenium
Multistream/all streams-in-one
Hatsu
The independent streams and alternate language streams can't guarantee to be broadcasting DreamHack games the whole day.
+ Show Spoiler +
Stream #1 Stream #2
Groupstage #2
08:00 GMT (+00:00) Group I-L (Tournament Area) + Show Spoiler +Dragon vs. Cytoplasm / White Ra vs. Snute
10:00 GMT (+00:00) Group I-L (Tournament Area) Thorzain vs. LaLush / MorroW vs. Cytoplasm
12:00 GMT (+00:00) Group M-P (Tournament Area) Starnan vs. SaSe / HerO vs. Forsen
13:00 GMT (+00:00) Group M-P (Tournament Area) HerO vs. Naniwa / Deathangel vs. Pomi
14:00 GMT (+00:00) Group M-P (Tournament Area) HerO vs. Naniwa / SaSe vs. Keen
Groupstage #3
16:00 GMT (+00:00) Group 1-4 (Tournament Area) PuMa vs Cytoplasm / DIMAGA vs Snute
17:00 GMT (+00:00) Group 1-4 (Tournament Area) TBA vs. TBA LiveZerg vs NaNiwa
18:00 GMT (+00:00) Group 1-4 (Tournament Area) BratOK vs. Dimaga / Vampire vs PuMa
20:00 GMT (+00:00) Group 5-8 (Tournament Area) SaSe vs. White Ra / Huk vs. MorroW
21:00 GMT (+00:00) Group 5-8 (Tournament Area) TBA vs. TBA TBA vs. TBA
22:00 GMT (+00:00) Group 5-8 (Tournament Area) TBA vs. TBA TBA vs. TBA
Groupstage #2
08:00 GMT (+00:00) Group I-L (Tournament Area) + Show Spoiler +
This is the game that never ends! It just goes on and on my friends!
10:00 GMT (+00:00) Group I-L (Tournament Area) Thorzain vs. LaLush / MorroW vs. Cytoplasm
12:00 GMT (+00:00) Group M-P (Tournament Area) Starnan vs. SaSe / HerO vs. Forsen
13:00 GMT (+00:00) Group M-P (Tournament Area) HerO vs. Naniwa / Deathangel vs. Pomi
14:00 GMT (+00:00) Group M-P (Tournament Area) HerO vs. Naniwa / SaSe vs. Keen
Groupstage #3
16:00 GMT (+00:00) Group 1-4 (Tournament Area) PuMa vs Cytoplasm / DIMAGA vs Snute
17:00 GMT (+00:00) Group 1-4 (Tournament Area) TBA vs. TBA LiveZerg vs NaNiwa
18:00 GMT (+00:00) Group 1-4 (Tournament Area) BratOK vs. Dimaga / Vampire vs PuMa
20:00 GMT (+00:00) Group 5-8 (Tournament Area) SaSe vs. White Ra / Huk vs. MorroW
21:00 GMT (+00:00) Group 5-8 (Tournament Area) TBA vs. TBA TBA vs. TBA
22:00 GMT (+00:00) Group 5-8 (Tournament Area) TBA vs. TBA TBA vs. TBA